Umutla ekilen tohumların yeşermek istediği vakitlerdeyim.

Yok bilmem. Arkasını getiremem süslü sözlerin. Dizemem öylece aşk ifadeleri ardın sıra. Yaşarsam bile dillendiremem. Benim olan dışımdadır. Olmayanlarımı saklarım içimde. Söylerim bazen sana ama anlatamam. Kelime olarak kalır.
Bildiğin kelime…
Ya da bilemediğin…

Dönemsel denge problemleri yaşarım. Yok diyemem. Kızsan da küsemezsin.

Yok alınmam. Zaten garip bir döngü bizimkisi. Eğrisi büğrü. Bir ben yol olur uzarım, geçersin üstümden. Bir sen olursun burak, mirac vakti gelmeden çıkarım göklere. Beraberimdir, ama varlığını bilmem. Yok göremem.

Gece gündüzü beklerken, ben seni gözlerim peşimde olduğundan habersiz. Yok küserim. Sebepsiz, manasız. Sen gelirsin ardından gelenlere kızarım. Yok gitmem. Ama kalmam da kiracı. Dolanırım elemlerde duraksız. Sen de gitme isterim. Beklersin öylece sabırla, izlerim. Senden sözler okşarken ruhumu, sesi alınmış utangaç şarkılar söylerim ama duymazsın. Yok bağıramam. Utanırım, notalara bile dökemem karmaşık tanımsızlıklarımı.

Sanırım seni severim. Belki çok bile severim. Yok ama denemem. Korkarım. Cesaret edemem. Sonu belirsiz başlangıçlardan ürkerim. Yok hiç başlamam. Beklerim sabırla zamanı gelip geçerken içimden. Yok olmam.

Umarım sevmeyi. Ümit ederim. Ama kolay sevemem, kuramam köprüler gönülden günüle. Çekip iterim tereddüt döngülerinde. Sen üzülürsün. Yok hissedemem. Mattır bazı vakitte kalbim. Düşünemem. Ateşi hissederim ama yanamam.

Yok gelemem. Muzır işe mani çoktur. Yapamam. İsterim ama yaklaşamam. Sabırla cesaret gözlerim. Umutla ektiğin tohumların içimde yeşerdiğini görmek isterim, ama umutlanırsın korkusuyla söylemem. Varlığın büyürken içimde, kaçarım senden. Anlamazsın. Bilemezsin. Ama en iyisi beklersin. Sabırla beklersin. Ümitle beklersin. Bana rağmen beklersin. Yok ama ben de gidemem. Senden hiçbir vakit gidemem. Sende yok olamam.

03.11.2007 23:40